Ćwiczenia aerobowe w domu

Wykonywanie ćwiczeń kardio w domu ma wiele zalet. Nie tylko nie musimy się martwić o pogodę na zewnątrz, nie musimy także planować wypadu na siłownię. Istotnym ograniczeniem jest tylko koszt sprzętu do treningu, który jednak zwróci się stosunkowo szybko biorąc pod uwagę koszty wizyt na siłowni. Innym ograniczeniem jest spora powierzchnia, jaką zajmuje typowy sprzęt do ćwiczeń w domu, jakim jest bieżnia, rower czy orbitrek.
Trening w domu
Ćwiczenia aerobowe w domu
Ćwiczenia we własnym domu mogą być zajęciem przyjemnym. Nie musimy się specjalnie ubierać na siłownię czy na trening na zewnątrz, nikt nas i tak nie będzie podglądał. Ćwicząc w domu możesz także zaoszczędzić trochę pieniędzy, bo koszty siłowni są spore a urządzenie do ćwiczeń zwróci się raczej szybko. Dodatkowo oszczędzasz paliwo, pieniądze na dojazdy na siłownię a przede wszystkim czas potrzebny na dojazd.

Także niezależnie jak będzie wyglądał trening, czy będą to typowe ćwiczenia aerobowe, czy rodzaj aerobiku przed TV czy ćwiczenia na skakance, każde z nich oszczędzi zarówno twój czas jak i pieniądze. Inną zaletą takich ćwiczeń w domu jest to, że trening możemy wykonywać nawet podczas oglądania ulubionego progamu TV, co nie jest raczej możliwe na siłowni. urządzeń spokojnie zmieści się w każdym w domu, część z nich pozwala na złożenie urządzenia, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca, kiedy nie jest używane. Więcej o urządzenia do ćwiczeń w domu poczytasz tutaj: urządzenia do ćwiczeń w domu , natomiast, jeśli chcesz dowiedzieć się, co jest lepsze czy maszyna eliptyczna czy bieżnia to zajrzyj tutaj: orbitrek czy bieżnia? .

Mimo, że urządzenia do ćwiczeń w domu są nieco gorsze jakościowo (wszystko zależy jednak od ceny) od tych na siłowniach to i tak pozwalają one na wykonywanie regularnego treningu.

Nie potrzebujesz całego pokoju pełnego różnych urządzeń do ćwiczeń. Skup się raczej na urządzeniach, które będziesz najczęściej używać, niech to będą maks. 2 urządzenia, z reguły wystarczy jedna. Dla miłośników biegania będzie to obowiązkowo bieżnia, dla tych, co lubią rowery będzie to rower stacjonarny a dla tych, co nie mają preferencji może być ich połączenie, jakim jest orbitrek.

Trening z filmem na DVD

Jeśli urządzenia do ćwiczeń są po prostu zbyt drogie dla ciebie, lub nie masz kompletnie miejsca w swoim domu albo po prostu nie lubisz tego typu ćwiczeń to nie martw się, są alternatywy. Jeśli wolisz ćwiczenia typu aerobik, ćwiczenia na stepie, taniec to być może warto rozważyć kupno DVD z programem treningowym i trening przed TV. Do wyboru jest naprawdę dużo różnych treningów z reguły prowadzonych przez znane modelki, postacie itd. Każdy może znaleźć coś dla siebie.

Taki trening przed TV ma swoje zalety i pozwala na interakcję, jest przez to mniej nużący i łatwiej się do niego zmotywować, bo to instruktor z TV mówi nam, co po kolei robić. Najlepiej kupić sobie kilka różnych treningów, aby nie wykonywać tego samego codziennie.

Inne ćwiczenia w domu

Z innych ćwiczeń, które nie wymagają kupna drogich urządzeń można wyróżnić ćwiczenia na skakance. Jest to bardzo dobre ćwiczenie aerobowe, które możemy wykonywać nawet poza domem, na wyjeździe, bo skakanka nie zajmuje wiele miejsca i można ją wszędzie zabrać ze sobą.

Jeśli w ogóle nie lubisz ćwiczyć to już chyba nic się nie poradzi, jeśli chodzi o ćwiczenia w domu. Wówczas postaraj się, chociaż wyjść na spacer, czy to z dziećmi, czy z psem. Każda forma ruchu będzie korzystna dla twojego zdrowia.