Ćwiczenia na boczki

Potoczne boczki to niestety tłuszcz nagromadzony nad skośnymi mięśniami brzucha. Jest to miejsce, w którym zwłaszcza u kobiet pojawia się pierwszy tłuszczyk. Oczywiście po raz kolejny powtarzam, aby się ich pozbyć trzeba zacząć od ćwiczeń kardio (aerobowych).
Tak jak już było wspomniane tak zwany trening miejscowy nic nie zdziała bo potrzeben jest zwiększenie metabolizmu aby spalić te dodatkowe zapasy tłuszczu z naszych boków. Pamiętaj, że chodzi o utratę tłuszczu w cały organizmie.
Ćwiczenia na boczki

W momencie kiedy pozbyłaś się już znaczącej ilości tłuszczu z boczków i chcesz je bardziej wyrzeźbić możesz zastosować ćwiczenia skupiające się na skośnych mięśniach brzucha.


Unoszenie nóg leżąc na brzuchu

Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy z faktu iż aby poprawić kondycję skośnych mięśni brzucha potrzeba także wzmocnić plecy.
1. Połóż się na brzuchu i podnieś nieco głowę.
2. Ręce możesz położyć obok ciała.
3. Podnoś i opuszczaj na zmianę nogi tak aby kolana były oderwane od podłogi.
Rób to przez 30 sekund, po których zrób sobie 30 sekund przerwy. Wykonaj 3-4 takie serie.

Brzuszki skośne - ćwiczenie na boczne mięśnie brzucha

1. Połóż się na plecach i skrzyżuj lewą stopę nad swoim prawym kolanem, ręce powinny być z tyłu głowy.
2. Przyciskając dolne plecy do podłogi, podnieś swój lewy bark w kierunku lewego kolana.
3. W szczytowym momencie staraj się napiąć swoje mięśnie brzucha jak najbardziej.
Powtarzaj czynność od 15 do 30 razy. Odpocznij minutę po każdej serii. Wykonaj 2-3 serie. Nie zapomnij oczywiście zrobić tego samego odwrotnie dla drugiej strony brzucha.

Skręcanie tułowia na stojąco

Jest to dobre aerobowo podobne ćwiczenia, które podniesie ci puls i pozwoli spalić trochę kalorii.
1. Stań w lekkim rozkroku, kolana luźne.
2. Skręć tułów maksymalnie w lewo starając się nie ruszać nóg i bioder. Skręcając w lewo pomóż sobie prawą ręką wyciągając ją maksymalnie w lewo.
3. Zrób to samo w drugą stronę.
4. Wykonaj około 80-100 powtórzeń.

Podsumowanie

Podobnie jak w przypadku innych części brzucha pozbędziesz się tłuszczu z boczków jedynie stosując ćwiczenia, które zwiększą twój metabolizm. Pamiętaj iż trzeba być regularnym i poświęcić na nie 3-4 dni w tygodniu po 30-60 minut. Nie mam na myśli tylko ćwiczeń skupiających się na mięśniach brzucha ale także ćwiczenia aerobowe, które powodują szybkie spalanie tłuszczu i wzrost metabolizmu.