Ćwiczenia z piłką lekarską

Ćwiczenia z piłką lekarską pomogą ci wzmocnić i ujędrnić mięśnie brzucha. Nie są one skomplikowane i mogą być wykonywane niezależnie od wieku, czy płci.
Jeśli chcesz uzyskać jędrny i płaski brzuch to pamiętaj, że najpierw musisz pozbyć się zapasów tłuszczu z okolic brzucha. Do tego nie nadają się ćwiczenia tego typu a ćwiczenia aerobowe, o których możesz poczytać tutaj: ćwiczenia aerobowe . Jeśli natomiast twoim celem jest ujędrnienie i wzmocnienie brzucha to ćwiczenia z piłką idealnie się do tego nadają. Zanim zaczniesz trening z piłką zawsze rozgrzej się od 5 do 10 minut. Piłki są dostępne w różnych rozmiarach i powinny być dobierane w zależności od stopnia zaawansowania treningu i formy mięśni brzucha.

Ćwiczenia z piłką lekarską
Ćwiczenia z piłką lekarską

Są to niewątpliwie ćwiczenia siłowe, w których ważna jest technika i dokładność wykonywania ruchów.

Brzuszki z piłką

Połóż się na podłodze, zegnij kolana i zbliż stopy do tułowia. Poproś partnera o przytrzymanie twoich stóp nogami. W pozycji startowej trzymaj piłkę na klatce piersiowej. Teraz podnieś plecy i wykonaj ruch jak przy tradycyjnych brzuszkach w końcowej fazie dotykając klatką piersiową nóg oraz oddając piłkę partnerowi. Następnie opuść się do pozycji startowej a następnie wykonaj ten sam ruch, bez piłki i wówczas odbierz piłkę partnerowi i wróć do pozycji startowej. Wykonaj 3 razy po 15-20 powtórzeń.

Odwrócone boczki

Połóż się na plecach, zegnij kolana i włóż piłkę między kolana. Następnie pod głowę podłóż ręce. W kolejnym kroku przybliż maksymalnie możliwie swoje kolana do klatki piersiowej podnoszą stopy z podłogi. Wdychaj powietrze podczas ruchu w kierunku klatki piersiowej a wydychaj je przy ruchu w drugą stronę. Zrób 3 razy po 15 powtórzeń.

Skręcanie tułowia

To świetne ćwiczenia na mięśnie skośne brzucha. Do ćwiczenia będzie potrzebny partner. Usiądźcie na podłodze plecami do siebie. Oprzyjcie się o swoje plecy. Wyciągnij nogi do przodu i trzymaj piłkę nad udami obiema rękami. Teraz skręcaj tułów najmocniej jak możesz w prawo i podaj piłkę partnerowi, który ją odbierze i poda ci ją z drugiej strony, kiedy wykonasz skręt w drugą stronę. Oznacz to, że najpierw wykonasz skręt w prawo a później w lewo.

Siekanie drewna

Nazwa dobrze opisuje ćwiczenie. Należy wykonywać ruchy ciała podobne do tych przy siekaniu drewna siekierą. Stań w lekkim rozkroku, złap piłkę i unieś ją nad głowę. Łokcie muszą być wyprostowane a nie zgięte. Następnie wykonaj ruch jakbyś siekała drzewo siekierą. Z całej siły zamachaj piłką na wyprostowanych rękach, tak aby piłka znalazła się za twoimi nogami. Nie puszczaj jednak piłki i wróć do pozycji startowej cały czas mając wyprostowane ręce. Staraj się zachować to samo natężenie ruchu w obu kierunkach.

Wykonują ćwiczenia z piłką lekarską na brzuch zawsze pamiętaj o zachowaniu poprawnej postury ciała, technika jest kluczowa w osiągnięciu dobrych rezultatów. Oczywiście to były tylko przykłady takich ćwiczeń, można ich wymyślać znacznie więcej.