Dieta na płaski brzuch

Czy to nie brzmi jak marzenie? Jedz, konkretny rodzaj pożywienia a twój brzuch zniknie na zawsze. Dieta na płaski brzuch obiecuje płaski brzuch i utratę do 8kg w ciagu zaledwie 32 dni. Plan diety zakłada maksymalne spożycie kalorii na poziomie 1600 i oscyluje wokół planów diet z gatunku śródziemnomorskich. Kładzie ona duży nacisk na spożycie pełnych ziaren, nieprzetworzonego jedzenia, orzechów i nasion, warzyw, chudego mięsa oraz bardzo małej ilości mięsa czerwonego (tylko raz w miesiącu).
Wedłgu autorów diety składnikiem, który pomaga zlikwidować tłuszcz na brzuchu są nienasycone tłuszcze. Nienasycone tłuszcza można znaleźć w oliwkach, awokado, orzechach i nasionach, ciemnej czekoladzie, soji, nasionach lnu oraz w oleju/oliwie z oliwek czy słonecznika. Badania pokazują, że spożywanie pokarmów zawierających nienasycone tłuszcze przy każdym posiłku wpływa pozytywnie na zdrowie i "celuje w tłuszcz na brzuchu". Dodatkowo tłuszcze te (MUFA) pomagają kontrolować apetyt, dlatego też dodając je do posiłków łatwiej jest trzymać się ustalonego wcześniej planu.

Dieta na płaski brzuch
Plan diety

Przed rozpoczęciem 28 dniowego planu należy przez pierwsze 4 dni zastosować program mający na celu zlikwidować wzdęcia i przygotować do następnego kroku. W pierwszych 4 dniach ilość spożytych kalorii musi się zawierać pomiędzy 1200-1400. Podczas tej "rozgrzewki" należy pić 2 litry nie gazowanej wody dziennie, którą należy zmieszać z ziołami, cytryną i ogórkiem. Ćwiczenia podczas diety są rekomendowane ale nie ma żadnego przymusu ich stosowania.

Co można jeść?

Dzienny plan zawiera w sobie spożycie 4 posiłków zawierającyh 400 kalorii. Każdy z nich musi zawierać oczywiście nienasycone tłuszcze. Nie trzeba koniecznie liczyć kalorii, gdzyż dieta dostarcza wiele propozycji na każdą porę dnia, które mają wyliczoną ilość kalorii. Książka na temat diety zawiera ponad 80 przepisów z dokładną analizą składu.

Przykładowy jadłospis

1. Plan antywzdęciowy (początek diety)

Śniadanie:

- 200g ryżu
- 1 szklanka odtłuszczonego mleka
- 1/2 szklanki soku ananasowego
- 50g nasion słonecznika

Obiad:
- 70g tuńczyka w oleju
- 200g marchewki
- 1 plasterek sera

Kolacja:
- 70g piersi kurczaka
- 200g grzybów duszyonych z 1 łyżeczką oliwy z oliwek
- 100g brązowego ryżu

Przekąska:
- napój ananasowy (1 szklanka odtłuszczonego mleka, 100ml soku ananasowego, 1 łyżka siemienia lnianego)

2 litry wody w ciągu dnia

2. Przykładowe menu z głównego planu

Śniadanie:
- owsianka z jabłkami i migdałami

Obiad:
- kanapki z serem i szynką (chleb pełnoziarnisty)
- sałata z pomidorami

Kolacja:
- 70g grillowanego łososia
- 2 łyżki migdałów
- 150g zielonej fasoli

Przkąska:
- 50g hummusa
- 2 łyżki orzeszków piniowych
- 200g czerwonej papryki

Czy to działa?

Dieta na płaski brzuch zakłada, że jeśli zmniejszysz ilość dziennych kalorii do 1600 oraz dodasz pokarmy zawierające nienasycone tłuszcze do każdego posiłku, będziesz jeść co 4 godziny oraz regularnie uprawiać ćwiczenia (najlepiej kardio) to na pewno uda ci się zrzucić zbędne kilogramy a tym samym pozbyć się tłuszczu z brzucha.

Dieta może działać ale nie dlatego, że zawiera nienasycone tłuszcze. Główną przyczyną, dla której to może działać jest fatk iż ogranicza ona spożycie dużej ilości kalorii w ciągu dnia oraz wprowadza zdrowe nawyki żywieniowe jak częstsze jedzenie, ale mniejszych posiłków. Ponieważ dieta w gruncie rzeczy bazuje na innych dietach z gatunku diet śródziemnomorskich gwarantuje wręcz odpowiednie spożycie kluczowych wartości odżywczych a tym samym wpływa pozytywnie na nasze zdrowie.