Mity odchudzania brzucha

Jest wiele mitów dotyczących odchudzania brzucha. Przyjrzyjmy się tym najbardziej powszechnym.
1. Ćwiczenia punktowe
Mity odchudzania brzucha
Mam na myśli wykonywanie ćwiczeń skupiających się na konkretnej części ciała zakładając iż uda się nam usunąć tłuszcz z tego miejsca. Nie da się niestety tak po prostu usunąć tłuszczu z konkretnej części ciała wykonując jego trening. To nie działa w ten sposób. Chcąc pozbyć się tłuszczu np: z brzucha trzeba się skupić na spalaniu tłuszczu zgromadzonego w całym organizmie. Na pewno nie nadają się do tego ćwiczenia skupiające się na jednych mięśniach. Możesz wykonywać setki brzuszków i nie wiele to zmieni jeśli chodzi o tłuszcz je pokrywający. W ten sposób można jedynie wyrzeźbić brzuch a nie spalić tłuszcz. Co z tego, że rozwiniesz mięśnie brzucha jeśli nigdy nie ujrzą światła dziennego z powodu przykrywającego go tłuszczu.

Do odniesienia sukcesu potrzebna jest kombinacja ćwiczeń kardio (aerobowych) oraz zdrowej diety, dzięki czemu zwiększysz swój metabolizm i będziesz w stanie spalić więcej kalorii niż konsumujesz

2. Jedz dowoli bo spalisz wszystko podczas ćwiczeń

Niektórzy myślą, że mogą jeść dosłownie wszystko i jak później zrobią trochę brzuszków to spalą wszystkie kalorie, które przyjęli wraz z pokarmem w ciągu dnia. Dlatego ważne jest aby nie tylko ćwiczyć ale także zdrowo się odżywiać, bo tylko taka kombinacja gwarantuje iż będziemy spalać więcej kalorii niż przyjmujemy.

3. Poprawne wykonywanie ćwiczeń brzucha

Niektórzy ludzie kojarzą trening brzucha z wykonaniem szybkiej serii brzuszków. Niestety to nie jest najlepszy sposób. Nie chodzi o ilość powtórzeń ale ich jakość. Lepiej jest zrobić 30 dokładnych powtórzeń, w których używamy tylko mięśni brzucha niż 100 w których nie dbamy o poprawność ćwiczenia.

4. Jeśli nie widzisz rezultatów od razu nie warto się starać

Część ludzi szybko poddaje się w swoich wysiłkach w odchudzaniu. Jeśli nie widzą efektu niemal natychmiast przestają ćwiczyć myśląc, że i tak nic na to nie poradzą. Ignorują fakt iż na efekty trzeba poczekać, ale także inne zalety regularnego ćwiczenia poza odchudzaniem.

Regularne ćwiczenia wpływa korzystnie na nasz układ krwionośny, zmniejsza ryzyko zawału, zmniejsza poziom cholesterolu, zmniejsza ciśnienie tętnicze. Poza tym trening jest świetny na stres, którego nam nie brakuje.

Inną zaletą ćwiczeń jest ewidentna poprawa samopoczucia po solidnym treningu. Podczas monotonnego treningu jak pływanie, bieganie czy jazda na rowerze wydziela się hormon endorfina, która sprawia że bardziej chce nam się żyć i czujemy się szczęśliwi.

5. Ćwiczenia siłowe powodują zbyt duży przyrost mięśni u kobiet

Wiele kobiet myśli, że ćwiczenia siłowe spowodują zbyt duży wzrost mięśni. To nie prawda. Aby kobieta miała mięśnie jak mężczyzna musi naprawdę dużo ćwiczyć i stosować suplementy diet, odżywki. Kobiety mają dużo niższy poziom testosteronu dlatego zbudowanie dużej masy mięśniowej nie jest wcale łatwe.

6. Tycie jest nieodwracalne wraz z wiekiem

Większość ludzi uważa, że tycie z wiekiem jest czymś naturalnym. Nie musi wcale tak być. Powodem tycia wraz ze starzeniem się jest mniejsza aktywność fizyczna oraz zmniejszający się metabolizm spowodowany między innymi spadkiem masy mięśniowej.

Można ten proces spowolnić wykonując proste ćwiczenia dzięki czemu spalimy więcej kalorii i mniej odłoży się w naszym organizmie.

Dodatkowo proces utraty mięśni można zahamować wykonując ćwiczenia przez 30 minut przynajmniej 3 razy w tygodniu.