Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Jeśli wydaje ci się, że najlepszym ćwiczeniem na płaski brzuch będą brzuszki to jesteś w dużym błędzie. Wbrem pozorom nie będzie ci do tego potrzebna żadna siłownia ani specjalistyczny sprzęt. Tak naprawdę potrzebna jest tylko twoja determinacja.
Dlaczego? Ponieważ najlepszym sposobem na pozbycie się tłuszczu z całego organizmu, co za tym stoi także z brzucha, są ćwiczenia aeorbowe, a najlepszym przykładem jest bieganie, jazda na rowerze czy pływanie. W ostateczności może to być nawet chodzenie, czy popularny ostatnio nordic walking. Ważna natomiast jest tu regularność treningu i odpowiednia jego długość. Więcej o ćwiczeniach kardio (aerobowych) przeczytasz tu : ćwiczenia kardio (aerobowe).
 
Najlepsze ćwiczenia na brzuch

Z czego to wynika? Otóż z faktu iż nie da się tak po prostu usunąć tłuszczu z jednego miejsca, w tym przypadku z brzucha. Więc jeśli próbujesz to zrobić ćwicząc codziennie brzuszki to nigdy nie zobaczysz rezultatów. Brzuszki ćwiczą tylko mięśnie i co z tego, że będą wyrzeźbione skoro i tak ich nie ujrzysz bo przykrywa go kilka centymetrów tłuszczu? Ćwiczenia kardio (aerobowe) powodują iż twoje serce bije mocniej i zwiększają metabolizm. Nawet szybki spacer 3 razy w tygodniu pozwoli ci osiągnąć rezultaty. Eksperci twierdzą iż dobry trening kardio może zwiększyć metabolizm na kolejne 24 godziny.

Przykład treningu

Poniżej znajduje się przykład ćwiczenia, które pozwoli ci na zwiększenie metabolizmu i tym samym na lepsze spalanie kalorii:
- Biegnij szybko przez 30 sekund
- Następnie przez minutę idź bądź biegnij truchtem
- Powtórz ten proces 5-10 razy w zależności od twojej aktualnej formy
- Na koniec odpocznj 5 minut

Pamiętaj więc

Bieganie/chodzenie w połączeniu ze zdrową dietą to dwa najlepsze sposoby na uzyskanie płaskiego brzucha poprzez zwiększenie twojego metabolizmu. Tak naprawdę więc kluczem jest ćwiczenie całego organizmu a nie tylko konretnej części jak brzucha. Jeśli zaczniesz od zwykłego chodzenia 3-4 razy w tygodniu po 30 minut twój brzuch na pewno będzie ci wdzięczny. Więcej o ćwiczeniach kardio (aerobowych) przeczytasz tu : ćwiczenia kardio (aerobowe) .