Pasy odchudzające, wyszczuplające

Pasy odchudzające reklamowane są, jako świetny sposób na uzyskanie płaskiego, wyrzeźbionego brzucha. Pytanie jest tylko jedno, czy to w ogóle działa?
Czym są pasy wyszczuplające?

pasy odchudzające
Na rynku jest dużo pasów odchudzających, które gwarantują odchudzanie bez żadnego wysiłku fizycznego. Jak? Otóż producenci wmawiają nam, że to elektryczna stymulacja mięśni powoduje ich skurcze i rozkurcze, co niby ma odpowiadać wykonywaniu ćwiczeń np: przysiadów. Wystarczy zakładać go na 10 minut w ciągu dnia.

Typowy pas zasilany jest przez baterię, do niektórych z nich dołączany jest żel, który ma za zadanie zwiększyć przewodzenie impulsów do mięśni.

Czy część z tego jest, chociaż prawdą?

To wszystko niestety wydaje się być zbyt piękne, żeby mogło być prawdziwe i niestety taka jest gorzka prawda. Mimo, że pasy rzeczywiście stymulują mięśnie, jednak osiągnięcie takich rezultatów, jakie obiecują pasy oznaczałoby zastosowanie znacznie większej mocy, czasu i oczywiście bólu związanego z impulsami. Wyrzeźbienie mięśni jest możliwe poprzez ich stymulację, wymaga to jednak dużej mocy, siły impulsów i długiego oddziaływanie. Krótko mówiąc osiągnięcie wyników oznaczałoby stratę większej ilości czasu i bolałoby znacznie bardziej niż zwykłe ćwiczenia.

Ryzyka związane z pasami

Okazuje się, że pasy mogą być szkodliwe dla zdrowia. Do efektów ubocznych można zaliczyć:
- zakłócanie pracy urządzeń jak stymulatory serca, czy inne urządzenia elektroniczne,
- zaczerwienienie skóry, opuchlizna w miejscach stosowania pasa,
- niebezpieczne w stosowaniu podczas ciąży.

Prawda o płaskim brzuchu

Prawda jest taka, że nie ma prostej metody na płaski brzuch. Na to jak wygląda nasz brzuch wpływa wiele czynników jak geny, sposób, w jaki się odżywamy, ilość komórek tłuszczowych w organizmie oraz kondycja naszych mięśni. Na większość z tych czynników mamy wpływ, inne z kolei mogą być trudne do pokonania.

Jedynym pewnym sposobem na uzyskanie płaskiego brzucha jest niestety kombinacja ćwiczeń oraz odpowiedniej diety. Połączenie niskotłuszczowej diety oraz odpowiednich ćwiczeń aerobowych a także ćwiczeń siłowych skupionych na mięśniach brzucha to jedyna słuszna recepta na płaski brzuch.

Uzyskanie płaskiego brzucha to jedna sprawa, druga to uzyskanie tak zwanego kaloryfera, czyli rzeźby brzucha. Z tym może być większy problem, zwłaszcza u osób, predysponowanych do składowania tłuszczu w okolicach brzucha. Takie osoby, aby uzyskać widoczną rzeźbę brzucha muszą mocno zminimalizować ilość tłuszczu w całym organizmie.

Podsumowanie

Nie oszukujmy samych siebie i nie kupujmy cudownych urządzeń, które odchudzą nas bez żadnego wysiłku. W ten sposób możemy jedynie spłaszczyć nasz portfel a na pewno nie to na czym nam zależy. Pasy odchudzające to jedynie strata pieniędzy a nie sposób na odchudzanie brzucha.