Produkty spalające tłuszcz - termogeniczne

Jedzenie spalające tłuszcz to takie, które powoduje że spalamy więcej kalorii podczas jego trawienia niż wynosi jego wartość energetyczna.
Każde ciało używa energii podczas procesu trawienia. Jeśli energia poświęcona na to, jest wyższa niż energia z przetrawionego jedzenia, to właśnie mamy do czynienia ze spalaczami tłuszczu. Jedząc tego rodzaju produkty spalasz więc więcej energii niż zyskujesz.

Jedzenie spalające tłuszcz

Spalacze tłuszczu - termogeniki

Mogą być dodane do każdej diety zmniejszając uczucie głodu bez zwiększania znacząco sumy przyjmowanych kalorii. Jednak budowanie diety tylko na tych produktach jest niezdrowe ponieważ uniemożliwisz swemu ciału przyjmowania kluczowych wartości odżywczych.

Jakie produkty nadają się do spalania tłuszczu?

1.Owoce
Czemu one? Ze względu na dużą zawartość błonnika, który nie jest spalany podczas trawienia, wypełnia nasz żołądek powodując uczucie sytości. Poza tym błonnik pomaga usunąć wszelkie toksyny powstałe podczas procesu trawienia. Można tu wymienić grejpfruta, mango, melona, jabłka.

2. Warzywa
Podobnie jak owoce ze względu na błonnik. Zielona fasola, szpinak, brokuły, kapusta, sałata, marchewka, ogórek, cebula, papryka, kalafior.

3. Płatki owsiane
Bogate w błonnik. Powoli trawione nie powodują dużego wzrostu insuliny. Jemy je głównie na śniadanie, które jest bardzo istotne dla osób chcących spalać kalorie. Zwiększa to bowiem metabolizm na resztę dnia.

4. Chleb pełnoziarnisty
Obecnie wszyscy dietetycy krzyczą "żadnych węglowodanów" i wszyscy chcący schudnąć uciekają od chleba i makaronu. Prawda jest taka, że twoje ciało potrzebuje węglowodanów. To przetworzone węglowodany są tymi, które są dla nas złe. Przykładami są biały chleb, makaron i biały ryż. Kluczem jest jedzenie produktów pełnoziarnistych gdyż nie zostały one przetworzone i zawierają sporo błonnika i minerałów.

5. Zielona herbata
Zawiera substancję chemiczną, która powoduje iż mózg i system nerwowy szybciej pracują co zwiększa spalanie kalorii. Działa podobnie do kofeiny, tak że nie wpływa na wzrost pulsu a jedynie przyspiesza metabolizm. Pijąc zieloną herbatę 3 razy dziennie można spalić do 80 kalorii dziennie bez wykonywania ćwiczeń.

6. Kurczak, chude mięso
Kurczak zawiera dużą ilość białka zwiększającego metabolizm. Badacze z Danii stwierdzili iż u osób które zastąpiły 1/5 dawki węglowodanów poprzez białko, zwiększyła się liczba dziennie spalanych kalorii o 5%.

7. Kawa
Kofeina zawarta w kawie podwyższa puls przez co zwiększa spalanie kalorii. Oczywiście najlepiej jest pić kawę czarną bez cukru i śmietanki aby nie dostarczać sobie zbędnych kalorii.

8. Oliwa z oliwek
Pomaga w spalaniu tłuszczu i co więcej zmniejsza cholesterol.

9. Mleko
Mleko zawiera wapń, który wspomaga metabolizm. Mleko jest także źródłem złożonych węglowodanów, które zwiększają metabolizm poprzez stabilizację poziomu insuliny na niskim poziomie.

10. Jajka
Zawierają dużą ilość białka oraz witaminy B12 dzięki czemu pomogą w spalaniu tłuszczu. Niestety z drugiej strony zawierają sporo cholesterolu więc nie należy przesadzać z ich ilością. Obawiając się cholesterolu zawsze można wyrzucić żółtko pozostawiając tylko białko z jajka np: z ugotowanego jajka wziąć tylko białą część i położyć na kanapkę.